Media about us

Polskie Radio 24, Gość dnia, 21.05.2017 – rozmowa z Arturem Dworakiem z Linux Polska dotycząca cyberbezpieczeństwa w kontekście ostatnich ataków hakerskich.  Gość audycji wyjaśnia mechanizm ataków oraz podaje wskazówki w jaki sposób chronić swoje dane. W czasie rozmowy pojawia się informacja, że wykorzystanie otwartych technologii pozwala użytkownikom na większą kontrolę nad używanym oprogramowaniem.  Nagranie rozmowy dostępne jest pod linkiem:

http://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1767684,Jak-chronic-sie-przed-cyberatakimi

Czy sektor publiczny jest gotowy na otwarte technologie – Materiał omawiający przykłady zastosowania otwartych technologii w administracji rządowej. W tekście pojawiają się komentarze prezesa Linux Polska, Dariusza Świądera, a także krótki opis zbliżającej się konferencji.

o    http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/open-source-to-tansza-i-przyjazniejsza-administracja-w-jaworznie-o-tym-wiedza-255327

o    http://globaleconomy.pl/wybrane-problemy/sejm-rzad/23472-czy-sektor-publiczny-jest-gotowy-na-otwarte-technologie

o    https://ceo.com.pl/sektor-publiczny-gotowy-otwarte-technologie-80403

o    http://ceopolska.blogspot.com/2017/05/blog-post_233.html

Open Source Day 2017 już wkrótce – Zapowiedź dziesiątej, jubileuszowej edycji konferencji Open Source Day. Artykuł omawia pokrótce agendę wydarzenia oraz wskazuje jego głównych partnerów. W materiale obecna jest również wypowiedź prezesa Linux Polska, Dariusza Świądera.

o   http://globaleconomy.pl/biuletyn-naukowy/it-w-biznesie/23445-open-source-day-2017-juz-wkrotce

The Open Source Day 2017 conference coming on May 17th in Warsaw – Krótka zapowiedź w języku angielskim największej w Europie konferencji poświęconej tematyce otwartej technologii.

o    http://www.topix.com/tech/open-source/2017/05/the-open-source-day-2017-conference-comi

o    http://tuxmachines.org/node/101376

10. konferencja Open Source Day Zapowiedź zbliżającego się jubileuszowego wydarzenia. W tekście znajdują się najważniejsze informacje dotyczące skali konferencji, jej tematyki, liczby uczestników, a także terminu i miejsca. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    pcformat.pl, https://www.pcformat.pl/News-10-Konferencja-Open-Source-Day,n,17166

Aktualności > 10. konferencja Open Source Day  

o    forum.pcformat.pl, https://forum.pcformat.pl/10-Konferencja-Open-Source-Day-t

Open Source Day 2017 za niecałe dwa tygodnie Już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10., jubileuszowa edycja konferencji Open Source Day. W czasie konferencji na scenie wystąpią m.in. przedstawiciele wiodących globalnych marek technologicznych, którzy opowiedzą o kluczowej roli open source w rozwoju nowoczesnego oprogramowania. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Dariusz Jemielniak.  Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    linux.pl, https://www.linux.pl/publikacje/konferencje/349-open-source-day-2017-za-niecale-dwa-tygodnie

10. Konferencja Open Source Day już 17 maja w Warszawie – trwa rejestracja Już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10. edycja Konferencji Open Source Day. Wydarzenie gromadzi blisko 1000 specjalistów IT i osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. Trwa rejestracja.

o    Mamstartup.pl, http://mamstartup.pl/wydarzenie/11132/10-konferencja-open-source-day-juz-17-maja-w-warszawie-trwa-rejestracja

Open source priorytetem dla dwóch na trzy firmy Jak wynika z danych Black Duck, 78 proc. przedsiębiorstw korzysta z otwartego oprogramowania, czyli takiego, które pozwala na modyfikację rozwiązań na własny użytek. Co więcej, ponad połowa badanych przyznała, że przy wyborze rozwiązań IT zwraca uwagę właśnie na te, które są oparte o open source. Liczba informatyków pracujących nad takim oprogramowaniem będzie znacząco rosła. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    ITwiz.pl, http://itwiz.pl/open-source-priorytetem-dwoch-trzy-firmy/

Open Source Day 2017 po raz 10. w Polsce – Już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10. edycja Konferencji Open Source Day. Wydarzenie gromadzi blisko 1000 specjalistów IT i osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. Trwa rejestracja.

o    Osworld.pl,  https://www.pb.pl/otwarte-technologie-w-stolicy-85953336

Ekonomia dzielenia się – open source zmienia biznes Według danych portalu Stackoverflow przeciętny programista spędza około siedmiu godzin tygodniowo pracując hobbystycznie nad rozwojem oprogramowania i uczestnicząc w projektach open source, czyli takich, które bazują na otwartym, dostępnym dla każdego kodzie. Na bezpłatne udostępnianie własnego know-how decydują się jednak nie tylko osoby prywatne, lecz także firmy z całego świata. Filozofia open source przenika do wielu sektorów gospodarki i wpływa na jej innowacyjność. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    Naszbiznes24.pl, http://naszbiznes24.pl/ekonomia-dzielenia-sie-open-source-zmienia-biznes.

Puls Biznesu, Otwarte technologie w stolicy (wydanie prasowe) – Już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10. edycja Konferencji Open Source Day. Wydarzenie gromadzi blisko 1000 specjalistów IT i osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. Trwa rejestracja.

Puls Biznesu, Współdzielenie napędza biznes (wydanie prasowe) – Według danych portalu Stackoverflow przeciętny programista spędza około siedmiu godzin tygodniowo pracując hobbystycznie nad rozwojem oprogramowania i uczestnicząc w projektach open source, czyli takich, które bazują na otwartym, dostępnym dla każdego kodzie. Na bezpłatne udostępnianie własnego know-how decydują się jednak nie tylko osoby prywatne, lecz także firmy z całego świata. Filozofia open source przenika do wielu sektorów gospodarki i wpływa na jej innowacyjność. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

Otwarte technologie w stolicy – Już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10. edycja Konferencji Open Source Day. Wydarzenie gromadzi blisko 1000 specjalistów IT i osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. Trwa rejestracja.

o    Pb.pl, https://www.pb.pl/otwarte-technologie-w-stolicy-85953336

Ekonomia dzielenia się – open source zmienia biznes – Według danych portalu Stackoverflow przeciętny programista spędza około siedmiu godzin tygodniowo pracując hobbystycznie nad rozwojem oprogramowania i uczestnicząc w projektach open source, czyli takich, które bazują na otwartym, dostępnym dla każdego kodzie. Na bezpłatne udostępnianie własnego know-how decydują się jednak nie tylko osoby prywatne, lecz także firmy z całego świata. Filozofia open source przenika do wielu sektorów gospodarki i wpływa na jej innowacyjność. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    Pb.pl, https://www.pb.pl/wspoldzielenie-napedza-biznes-859436

o    Interaktywnie.com, http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/open-source-zmienia-biznes-dzielenie-sie-jest-oplacalne-255179

o    Di.com.pl, http://di.com.pl/ekonomia-dzielenia-sie—open-source-zmienia-biznes-57168

Otwarte oprogramowanie podbija biznes. Korzysta z niego 78 proc. przedsiębiorstw – Jak wynika z danych Black Duck, 78 proc. przedsiębiorstw korzysta z otwartego oprogramowania, czyli takiego, które pozwala na modyfikację rozwiązań na własny użytek. Co więcej, ponad połowa badanych przyznała, że przy wyborze rozwiązań IT zwraca uwagę właśnie na te, które są oparte o open source. Liczba informatyków pracujących nad takim oprogramowaniem będzie znacząco rosła. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    Linux.pl, https://www.linux.pl/publikacje/informacje-ze-swiata-linuksa/109-biznes/344-open-source-podbija-biznes

Polskie Rado 4, Serwis technologiczny, 13.04.2017 – Trwa rejestracja na 10. Konferencję Open Source Day, która odbędzie się 17 maja w Warszawie. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera na temat programu wydarzenia.

Ekonomia dzielenia się – open source zmienia biznes Według danych portalu Stackoverflow przeciętny programista spędza około siedmiu godzin tygodniowo pracując hobbystycznie nad rozwojem oprogramowania i uczestnicząc w projektach open source, czyli takich, które bazują na otwartym, dostępnym dla każdego kodzie. Na bezpłatne udostępnianie własnego know-how decydują się jednak nie tylko osoby prywatne, lecz także firmy z całego świata. Filozofia open source przenika do wielu sektorów gospodarki i wpływa na jej innowacyjność. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    newsrm.tv, http://newsrm.tv/komunikat-pr/ekonomia-dzielenia-sie-open-source-zmienia-biznes/

Biznes ceni otwarte rozwiązania Firmy coraz chętniej wybierają rozwiązania bazujące na tzw. open source. Najczęściej z powodu ich jakości i elastyczności. Obecnie wykorzystuje je 78 proc. przedsiębiorstw – wynika z danych Black Duck. W materiale wypowiada się Dariusz Świąder.

o    https://www.pb.pl/biznes-ceni-otwarte-rozwiazania-857817

Otwarte oprogramowanie podbija biznes. Korzysta z niego 78 proc. przedsiębiorstw Jak wynika z danych Black Duck, 78 proc. przedsiębiorstw korzysta z otwartego oprogramowania, czyli takiego, które pozwala na modyfikacje rozwiązań na własny użytek. Co więcej, ponad połowa badanych przyznała, że przy wyborze rozwiązań IT zwraca uwagę właśnie na te, które są oparte o open source. Liczba informatyków pracujących nad takim oprogramowaniem będzie znacząco rosła. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    ceo.com.pl, https://ceo.com.pl/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78-proc-przedsiebiorstw-57689

o    businessnow.pl, http://businessnow.pl/12967,otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes.html

o    resellernews.pl, http://resellernews.pl/linux-podbija-biznes-korzysta-niego-78-proc-przedsiebiorstw/

o    24wspolnota.pl, https://24wspolnota.pl/pl/biznes/news/21626/Otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-Korzysta-z-niego-78-proc-przedsi%C4%99biorstw.html

o    polskieradio.pl, http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1749535,Otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes

o    biznes.interia.pl, http://biznes.interia.pl/firma/news/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78,2500490,1852

o    crn.pl, https://www.crn.pl/aktualnosci/wiecej-open-source-w-biznesie

o    wgospodarce.pl, http://wgospodarce.pl/informacje/35371-open-source-wspiera-biznes

o    manager24.pl, http://manager24.pl/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes/

o    globaleconomy.pl, http://globaleconomy.pl/biuletyn-naukowy/it-w-biznesie/23018-otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78-proc-przedsiebiorstw-d-swiader-prezes-zarzadu-linux-polska

o    mpolska24.pl, http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/2792042/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78-proc-przedsiebiorstw

o    galeriehandlowe.pl, http://www.galeriehandlowe.pl/publikacje/gospodarka/artykul/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78-proc-przedsiebiorstw

o    gazetafinansowa.net, http://www.gazetafinansowa.net/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-niego-78-proc-przedsiebiorstw/

o    businessjournal.pl, http://businessjournal.pl/otwarte-oprogramowanie-filarem-biznesu/

o    media2.pl, https://media2.pl/technologie/140771-Otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes.html

o    biznespodatki.pl, http://www.biznespodatki.pl/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78-proc-przedsiebiorstw/

o    mycompanypolska.pl, https://mycompanypolska.pl/article/1359/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78-proc-przedsiebiorstw

o    informacje-inwestycyjne.com.pl, http://www.informacje-inwestycyjne.com.pl/otwarte-oprogramowanie-podbija-biznes-korzysta-z-niego-78-proc-przedsiebiorstw/

o    dobreprogramy.pl, http://www.dobreprogramy.pl/Juz-78-organizacji-i-firm-korzysta-z-oprogramowania-Open-Source,News,80041.html

o    biznestuba.pl, http://biznestuba.pl/biznes-na-zywo/open-source-podbija-biznes/

o    proseedmag.pl, http://proseedmag.pl/technologia/4-5-organizacji-korzysta-otwartego-oprogramowania-open-source-podbija-biznes

o    ceo.com.pl, https://ceo.com.pl/4-5-organizacji-korzysta-otwartego-oprogramowania-open-source-podbija-biznes-75175

o    globaleconomy.pl, http://globaleconomy.pl/gospodarka/it/komentarze/22798-4-na-5-organizacji-korzysta-z-otwartego-oprogramowania-open-source-podbija-biznes-dariusz-swiader-linux-polska

o    ceopolska.blogspot.com, http://ceopolska.blogspot.com/2017/03/blog-post_298.html

o    cz.info.pl, http://www.cz.info.pl/cz-temat-dnia2/19228-open-source-podbija-biznes

o    crn.pl, https://www.crn.pl/aktualnosci/biznes-chce-open-source

o    mamstartup.pl, http://mamstartup.pl/wydarzenie/10948/4-na-5-organizacji-korzysta-z-otwartego-oprogramowania-open-source-podbija-biznes

o   magazynit.pl, http://www.magazynit.pl/it-solutions/4-na-5-organizacji-korzysta-z-otwartego-oprogramowania.html

o   biznes.newseria.pl, https://biznes.newseria.pl/news/otwarte-oprogramowanie,p551241314

10. Konferencja Open Source Day Największe w Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu ma miejsce w Polsce. 10., jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie. Konferencja Open Source Day gromadzi blisko 1000 specjalistów IT i osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi.

o    globaleconomy.pl, http://globaleconomy.pl/problematyka-spoleczna/nauka/23037-zainteresuj-sie-10-konferencja-open-source-day-juz-17-maja-w-warszawie-trwa-rejestracja

o    biznesmazowiecki.pl, http://www.biznesmazowiecki.pl/2017/04/07/10-konferencja-open-source-day-juz-17-maja-w-warszawie-trwa-rejestracja/

o    warszawa.studentnews.pl, http://warszawa.studentnews.pl/s/7/53020-Warszawa-imprezy-koncerty-informacje/4096065-10-Konferencja-Open-Source-Day.htm?l=40

o    proseedmag.pl, http://proseedmag.pl/biznes/10-konferencja-open-source-day-juz-17-maja-warszawie-trwa-rejestracja

o    di.com.pl, http://di.com.pl/przeglad-wydarzenia-57131

o    programistamag.pl, https://programistamag.pl/10-konferencja-open-source-day-juz-17-maja-w-warszawie-trwa-rejestracja/

o    linux.pl, http://www.linux.pl/publikacje/konferencje/343-10-konferencja-open-source-day-juz-17-maja-w-warszawie-trwa-rejestracja

Konferencja Open Source Day 2017: dlaczego firmy wybierają wolne oprogramowanie? 4 na 5 przedsiębiorstw korzysta z narzędzi open source, które zapewniają swobodny i wolny dostęp do oprogramowania przez wszystkich użytkowników – tak wynika z danych Black Duck. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    polskieradio.pl, http://www.polskieradio.pl/111/1699/Artykul/1751430,Konferencja-Open-Source-Day-2017-dlaczego-firmy-wybieraja-wolne-oprogramowanie

o    najnowsze-wiadomosci.eu, http://www.najnowsze-wiadomosci.eu/artyku%C5%82/konferencja-open-source-day-2017-dlaczego-firmy-wybieraja-wolne-oprogramowanie/1399091

Ekonomia dzielenia się – open source zmienia biznes Według danych portalu Stackoverflow przeciętny programista spędza około siedmiu godzin tygodniowo pracując hobbystycznie nad rozwojem oprogramowania i uczestnicząc w projektach open source, czyli takich, które bazują na otwartym, dostępnym dla każdego kodzie. Na bezpłatne udostępnianie własnego know-how decydują się jednak nie tylko osoby prywatne, lecz także firmy z całego świata. Filozofia open source przenika do wielu sektorów gospodarki i wpływa na jej innowacyjność. Materiał zawiera wypowiedź Dariusza Świądera.

o    brief.pl, http://www.brief.pl/artykul,4417,ekonomia_dzielenia_sie_open_source_zmienia_biznes.html

o    ceopolska.blogspot.com, http://ceopolska.blogspot.com/2017/04/blog-post_452.html

o    businessnow.pl, http://businessnow.pl/13061,ekonomia-dzielenia-sie-open-source-zmienia-biznes.html

o    proseedmag.pl, http://proseedmag.pl/biznes/open-source-zmienia-biznes

o    globaleconomy.pl,  http://globaleconomy.pl/gospodarka/swiat/artykuly/23062-ekonomia-dzielenia-sie-open-source-zmienia-biznes-d-swiader-prezes-zarzadu-linux-polska-organizator-open-source-day

o    biznestuba.pl, http://biznestuba.pl/featured/open-source-zmienia-biznes/

Czy można zarabiać na Open Source? Rozmowa w Dariuszem Świąderem o skali, znaczeniu i pieniądzach jakie generuje ruch związany z wolnym oprogramowaniem.

o    pcformat.pl, https://www.pcformat.pl/Komentarz-Czy-mozna-zarabiac-na-Open-Source,nc,445

Tygodniowy przegląd informacji ISBnews z sektora TMT Jak wynika z danych Black Duck, 4 na 5 przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań open source, czyli oprogramowanie, którego twórca nieodpłatnie udostępnia kod. Ponadto 2/3 ankietowanych zadeklarowało, że przy wyborze oprogramowania, traktuje rozwiązania open source priorytetowo.

o    wyborcza.biz, http://wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,21543153,tygodniowy-przeglad-informacji-isbnews-z-sektora-tmt.html

o    finanse.wp.pl, http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Tygodniowy-przeglad-informacji-ISBnews-z-sektora-TMT,wid,18735963,wiadomosc.html?ticaid=118dd1&_ticrsn=3

o    money.pl, http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tygodniowy-przeglad-informacji-isbnews-z,211,0,2286803.html

o    analizy.bgzbnpparibas.pl, http://analizy.bgzbnpparibas.pl/information/news/id/186659/title/tygodniowy-przeglacd-informacji-isbnews-z-sektora-tmt

o    stooq.com, https://stooq.com/n/?f=1169503&c=0&p=0